خانه / داستان امام سجاد / عشق بی بدیل به خدا

عشق بی بدیل به خدا

تیایش در دل شب

عشق بی بدیل!
اگر بپذیریم که آدمی موجودی فرامادی است کمااینکه سالها تلاش مادی اندیشان برای تنزل وجودش به مادیت باشکست حتمی روبرو شده است …و اگر بپذیریم که عشق و محبت یکی از اکسیرهای حیاتبخشی است که در همان قاموس غیرمادی تعریف میشود ، آن گاه به این نقطه میرسیم که دراین میان عشق خدا اکسیری است بی بدیل! و بهمین جهت است که امام سجاد علیه السلام در مناجات محبین این عشق را بی بدیل میخواند:
الهی من ذاالذی ذاق حلاوه محبتک فرام منک بدلا؟!… خدایا! کیست که طعم محبت تو را بچشد و به جای تو دیگری را برگزیند؟
و براستی اینچنین است.چشیدن این عشق همانا و تحول در همه وجودآدمی همان! این عشق همه قساوتها را به لطافت ،همه خشونتها را به محبت،همه حسادتها را به شفقت، همه ترسها را به امید،همه حزن ها را به شادی،همه نگرانیها را به آرامش….تبدیل میکند.همان فردی که تا لحظه ای قبل جز به عداوت نمیاندیشید بیکباره رافت دراوپیدا میشود! هم او که تحمل لحظه ای را نداشت صبور میشود، آن دیگری که دایما زبان به شکوه میگشود شاکر میشود…..و براستی مگر کسی حاضر میشود چنین طلای نابی را با چیزی معاوضه کند؟؟
چیست این اکسیر عشق خدا؟؟؟؟ پس جا دارد که همچون امام ع از خدا بخواهبم که محبت خودش را ومحبت افراد واعمالی که مارا به محبتش میرساندعنایت فرماید بگونه ای که این محبت چراغ هدایت در زندگی شود.

منبع کانال سروش
@namazesobh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *